למה להעסיק כלבן מקצועי כמוליך כלבים

  כלבן מקצועי בתפקיד מוליך כלבים

  מוליכי כלבים מקצועיים ממלאים מקום הרבה יותר חשוב מאשר הולכת הכלב בזמן שבעליו אינם נמצאים בביתם.

  כל הכלבים דורשים תרגול ופעילות אקטיבית על מנת לשמור על בריאותם הפיזית והנפשית. כמות הפעילות הדרושה תלויה לרוב בגזע הכלב, מימדיו וגילו.

   

  באופן כללי, כל הכלבים דורשים לפחות שעה או שעתיים ביום של פעילות, עם זאת, כלבים מבוגרים או מגזעים קטנים (להוציא מן הכלל כלבים גזעים כגון ג'ק ראסל, פודל, קינג צ'ארלס ספאנייל ועוד, אשר לרוב הם מאוד אנרגטיים) ידרשו פעילות פחות אינטנסיבית.

   

  החיים העירוניים אינם טבעיים לכלב הבית. רוב הכלבים בישראל חיים היום בבנייני קומות, מגדלים גבוהים, ובתים צמודי קרקע עם או בלי גינה. בעבור כלבכם, סגנון חיים זה חייב להשתלב עם הולכות קבועות על-מנת להבטיח את בריאותו.

   

  כמה פעמים כבר קרה לכם שחזרתם הביתה עייפים מהעבודה, לא רוצים לעשות דבר אחר מלבד לנוח על הכורסא, אבל מה לעשות שברגע שפתחתם את דלת הבית, חיכה לכם יצור שעיר וטעון באנרגיה שרק רוצה שתצאו לטייל, לשחק ולהשתולל. באותו הרגע, אותו הכלב שמסב לכם אושר עילאי פתאום הופך לנטל, והטיול עמו הופך למטלה קצרה וטורדנית.

   

  כלבכם כמובן יכול לחוש בכך, אך תחילה יבחן עד כמה אתם מוכנים לשחק, לרוץ ולהשתעשע איתו. אבל מה לעשות? אתם נטולי אנרגיה, אחרי יום עבודה מתיש, משחק, ריצה ושעשוע הם הדברים האחרונים שאתם רוצים לעשות כרגע. אז אתם עושים טיול קצר, וחוזרים הביתה לנוח. לפני שאתם מתיישבים סוגרים את היום, אתם מתיישבים מול תכנית הריאליטי התורנית, ולא שוכחים להשחיל לכלבכם את המשפט הלא מחייב - "מחר כבר נעשה לך סיבוב ארוך יותר".

   

  לצערכם הרב, כלבכם לא יודע לוותר והוא אף פעם לא נשאר חייב. חלק בלתי נפרד מאישיותו הוא הוצאת מרץ, האנרגיות שהוא צובר כשהוא נשאר בבית לא נפרקות מעצמן וברגע שהוא לא מקבל מכם את ההזדמנות לפרוק אותן בחוץ, הן ללא ספק ייצאו בבית.

   

  ואז, יום לאחר מכן, אתם שבים הביתה אחרי יום עוד יותר מתיש מיום העבודה הקודם. אך אז מתחוור לכם שהכלב שלכם לא שכח את הטיול הקצר והלא מספק של אתמול. הנעליים האלה שכל כך אהבתם, עכשיו נראות כמו עיסת פלסטיק ועור, הפינה של המזנון שקיבלה עיצוב מחודש בצורת נשיכות והרומן שכמעט סיימתם לקרוא, זכה לסוף טראגי משל עצמו.

   

  באופן די טבעי הכעס שלנו מופנה אל הכלב, הרי איך עשה לנו את הדבר הנורא הזה, הוא הרי יודע עד כמה את אוהבת את הנעליים האלה. לא?

   

  לא! לו כלבכם יכול היה לדבר הוא היה אומר לכם "אני לא שמח! לא טוב לי פה, אני לבד, אתם אף פעם לא משחקים איתי, וכשאתם סוף-סוף חוזרים אחרי 10 שעות שבשבילי נראות ומרגישות כמו נצח, בלי שאוכל ללכת לשירותים אפילו פעם אחת, אתם מוציאים אותי לכמה דקות של טיול רחמים".

   

  הדרך היחידה להימנע מהצרות הכתובות לעיל היא להעניק לכלבכם את הפעילות אותה הוא חייב, ואם אינכם יכולים להעניק לו אותה, שכרו מוליך כלבים מקצועי, או בעגה המקצועית – דוגווקר (מומלץ למצוא לתפקיד זה אך ורק כלבן מקצועי.

   

  לא כל מי שמכנה עצמו דוגווקר, הוא בהכרח כזה. היום נוצר טרנד חדש בו אנשים שנמצאים בין עבודות, או בחופשה מהלימודים, מגדירים את עצמם כדוגווקרים, אך ברגע שהם מוצאים עבודה חדשה, או ששנת הלימודים מתחילה, הם עוזבים את הכלב ואת הלקוחות לאנחות.

   

  (ולמה דווקא כלבן יכול להתאים לתפקיד זהמה לחפש כאשר אתם מחפשים דוגווקר?

   

  1. מחויב לעבודה - דוגווקר מקצועי הינו אדם אשר בראש ובראשונה מחויב לכם ולכלבכם. אדם שאתה יודעים שילווה אתכם ואת כלבכם לתקופה ארוכה. אותו אדם ילמד את כלבכם וידע להעביר עמו זמן איכות באופן הטוב ביותר, יעניק לו תרגול ופעילות מותאמים לגזעו, לגילו ולמימדיו, ואף ידע לזהות האם הוא חולה ודורש טיפול וטרינרי.

   

  2. תעודת יושר - לפני שאתם שוכרים את שירותיו של מוליך כלבים, חשוב שתקבלו ממנו כמה שיותר מידע לגבי ההכשרת הכלבן שלו ולגבי השירותים אותם הוא מציע. כמו כן, אין זה בושה לבקש ממנו תעודת יושר מהמשטרה, כי הרי בסופו של יום, אם אתם מתכוונים להביא לבן אדם הזה את המפתח לביתכם, מוטב שתדעו מבעו מועד שהוא נטול עבר פלילי.

   

  3. ביטוח – בעל מקצוע שמעריך את עצמו מבטח את עצמו בפוליסת ביטוח. מכיוון שהעסק כולו סובב סביב בעלי חיים, כיסוי ביטוחי מפני נשיכות, בריחות וצרות אחרות למיניהן (לא עלינו) הינו חובה.

   

  4. קשר יומי עם הלקוחות – דוגווקר כלבן מקצועי ידע לעדכן אתכם בהודעת טקסט יומית במייל או בסמס על מה שהיה בטיול. קשר יומי עם הלקוחות הוא ערך עליון בביסוס יחסי האמון ביניכם לבינו.

   

  5. המלצות – לפני שאתם מכניסים את מוליך הכלבים לביתכם, בקשו ממנו המלצות מלקוחות אחרים, או אפילו יותר טוב, את מספר הטלפון שלהם. כך תוכלו לקבל עליו מידע יותר אובייקטיבי מצד שלישי.

   

  6. קשר עם הכלב – וודאו שלכלבכם יש חיבור ראשוני טוב עם מוליך הכלבים. שימו לב לאינטראקציה הראשונית בין השניים, שכן יש לה השלכות ממשיות על איך יתנהג כלבכם עם המוליך בזמן הטיול.

   

  מאת עדי ברנע, מייסד חברת וכלבן מקצועי וותיק DogMen, הנותנת שירותי הולכת כלבים מקצועית.

   

  למה להעסיק כלבן מקצועי כמוליך כלבים

  מאמרים נוספים:

  לייעוץ חינם וללא התחייבות מלאו את פרטיכם:

  שם מלא* 
  אימייל* 
  טלפון* 
     אני מעוניין לקבל טיפים ומבצעים למייל  
      

  דוגווקר תל אביב