למה חשוב להקפיד על מוליכי כלבים מקצועיים?

  מוליכי כלבים מקצועיים והולכת כלבים

  כלב הוא חיה מיוחדת במינה. לא במקרה רוב האנשים, כשנשאלים על כך, אומרים שזו החיה האהובה עליהם. הסקרנות וההתלהבות לצד נאמנות אין קץ והפגנת אהבה הן תכונות שבני אדם מעריכים, ובשל תכונות אלה נאמר שהכלב הוא ידידו הטוב ביותר של האדם. גם בישראל ישנה אהדה רבה לכלבים, כפי שמוכיחים הנתונים על גידול כלבים בארץ. למעשה גידול כלבים הוא שכיח מאד בישראל, בכל מקום ובכל מגזר. אך קיימת בעיה נפוצה מאד בקרב בעלי כלבים, והיא – היעדרות הבעלים מהבית למשך יום שלם, המאלצת את הכלב להישאר בבית ומטרידה את מנוחתו. לשם כך פותח שירות הולכת כלבים, המאפשר לבעלים יציאה מהבית בראש שקט.

   

  למה חשוב להקפיד על מוליכי כלבים מקצועיים?

  בעלי כלבים רבים סבורים שכל אחד יכול להוציא את הכלב שלהם לסיבוב מחוץ לבית. אך למעשה, ישנה בעיה נוספת בהישארותו של הכלב לבד בבית: החוסר באהבה מצד אדם שהכלב מכיר ומחבב מעציב את הכלב, ומלבד זאת גם מזיק לו, משום שרוב האנשים אינם יודעים מהי דרך התקשורת הנכונה שיש ליצור איתו. כאשר הפגנת האהבה לכלב, מנגנוני הענישה והתגמול אינם מתבצעים כמו שצריך, מצב רוחו והתנהגות של הכלב מחמירים. לעומת זאת, הולכת כלבים שנעשית על ידי אדם מקצועי, אוהב כלבים ובקי בגזעים השונים, נותנת מיד לכלב תחושה שהוא בידיים טובות, וכך הוא מקבל את מלוא תשומת הלב, ואת המענה לכל צרכיו.

   

  מה ניתן לעשות עם כלב מחוץ לבית?

  הולכת כלבים יכולה להתפרש על פני מגוון פעילויות, התלויות בנטיית ליבו של מוליך הכלבים, וכמובן גם ברצונותיו של הכלב. במהלך הטיול בחוץ ניתן לשחק עם הכלב במשחקים שונים כמו פריזבי, מרוץ מכשולים, צעצועי נשיכה וחיזוק מיומנויות, ואפילו ריצה. כמו כן, כאשר הולכת הכלב נעשית ברוגע ועם אדם מקצועי, ישנו יתרון משמעותי נוסף: ניתן להאריך את זמן השהות בחוץ, ואף רצוי לתת לכלב להוביל, כלומר – לתת לו לבחור לאן ללכת, לפנות במקומות שמסקרנים אותו ולעורר בכך עוד יותר את התלהבותו. כמובן שגם כאן יש להציב גבולות, ולא לתת לכלב לריב עם חתולים או כלבים אחרים, ובדואי שלא להבהיל בני אדם.

   

  אילו שירותים דומים קיימים לכלבים?

  מלבד שירותי הולכת כלבים ובריאות (וטרינריה), קיימים בארץ מגוון שירותים המציעים להם אורח חיים בריא, ומקפידים שהם יקבל את היחס הטוב ביותר שמגיע להם: בתוך הבית, ניתן לשכור שירותי בייביסיטר לכלבים בכל שעות היום, ומחוץ לבית ניתן לקבל שירותי אילוף מקצועיים למשך תקופה מסויימת, ואפילו ללכת למכוני טיפוח ויופי לכלבים ואף ל מלון לכלבים.

  מוליכי כלבים מחברת דוג-מן תמיד ישמח לעזור לכם

   

  מוליכי כלבים מקצועיים

  מאמרים נוספים:

  לייעוץ חינם וללא התחייבות מלאו את פרטיכם:

  שם מלא* 
  אימייל* 
  טלפון* 
     אני מעוניין לקבל טיפים ומבצעים למייל  
      

  דוגווקר תל אביב