מאלף כלבים נותן טיפים למי שיש לו כלב חדש בבית

  הרגע שבו מאמצים או רוכשים כלב חדש כולל בתוכו, בכל המקרים, שמחה גדולה אצל כל בני הבית: הנה חבר שנוסף למשפחה, בדרך להפוך לבן בית של ממש. יחד עם זאת, חשוב לזכור שגידול כלב אינו משימה פשוטה בהכרח. צריך להשקיע מאמצים לא מבוטלים בחינוך שלו, ולדעת כיצד לאלף אותו באופן משביע רצון. באמצעות טיפים מקצועיים של מאלף ניתן להתקרב לעבר הגשמת היעד החשוב הזה.

  חשיבותו של אילוף

  הפתגם הידוע אומר שקשה ללמד כלב זקן טריקים חדשים. אלא שלא מעט מאלפים יסכימו עם כך שגם האילוף עצמו הופך למורכב הרבה יותר כשהוא אינו נעשה בשלב מוקדם של חיי הכלב. הדאגה לאילופו של הכלב צריכה להיכנס לתמונה מהרגע שבו הוא נכנס לבית, כאשר הסיכויים לאילוף מוצלח גדלים, כמובן, במקרה של גורים.

  בכל משפחה, יש איסורים ברורים שהכלב חייב להימנע מהם: המרכזי הוא אי עשיית צרכים בתוך הבית, אך גם התנהגויות שליליות אחרות דוגמת עלייה על מיטות, גניבת אוכל שאינו מיועד לו או אפילו הרס פריטים בבית נכנסות כאן לתמונה. הכלבים, חשוב להדגיש, אינם מסוגלים להבין בכוחות עצמם מהי התנהגות נורמטיבית, ומה חורג ממנה. במילים אחרות: יש לאלף אותם.

  קווים כלליים של אילוף נכון

  אילוף כלב אינו משימה פשוטה כלל וכלל. כמעט תמיד, יידרשו לה חודשים ארוכים, כך שמילת המפתח העיקרית כאן היא סבלנות. אילוף כלבים חייב להיות הדרגתי, ולכלול התייחסות למגוון רחב של היבטים. בין כל ההבדלים האלה, יש לזכור שגם לא מעט קווי דמיון: ככלל, הרעיון הוא למנוע מהכלב פיתוח הרגלים שאינם חיוביים, ולחזק אותו כאשר הוא מתנהג כשורה. צ'ופרים עבור התנהגות טובה מוכיחים עצמם פעם אחר פעם כיעילים הרבה יותר מאשר עונשים בגין התנהגות "רעה". במצבים אלה, הכלב לא מבין מדוע הוא נענש, כך שהאפקט עלול להיות בכיוון ההפוך.

  כך המאלף נכנס לתמונה

  במקומות שונים באינטרנט ניתן למצוא טיפים שונים לאילוף הכלב, חלקם מוצלחים יותר וחלקם פחות. ועדיין, חשוב להדגיש שטיפים אלה אינם יכולים לשמש תחליף לכניסתו לשדה המשחק של מאלף כלבים מקצועי. האפשרות הראשונה היא לשלוח את הכלב לאילוף מקצועי בין מספר ימים, על מנת שיסגל התנהגויות שונות. לשיטה זו יתרונות רבים, אך היא לא מתאימה תמיד: כאשר הגור חוזר לביתו, נדרש לאלף אותו להתנהגות נכונה בבית המסוים הזה.

  אפשרות אחרת היא פשוט לפנות לייעוץ מקיף של מאלף הכלבים. ניתן למצוא כיום לא מעט מאלפים שישמחו להעניק טיפים וידע מקצועי עבור משפחות שיש בביתן כלב. המלצה ברורה היא להכין מספר טלפון של מאלף שסומכים עליו, לתת לו להכיר את הכלב, לשמוע על תוכנית האילוף שלו ולהיעזר בו במידת הצורך.

  מאלף כלבים

  מאמרים נוספים:

  לייעוץ חינם וללא התחייבות מלאו את פרטיכם:

  שם מלא* 
  אימייל* 
  טלפון* 
     אני מעוניין לקבל טיפים ומבצעים למייל  
      

  דוגווקר תל אביב