10 טיפים לאילוף כלב

  דאגנו להכין עבורכם טיפים של מאלף כלבים מקצועי

  הכלב ידוע בתור חברו הטוב ביותר של האדם. אלא שגם כאשר הוא אכן מעניק לבעליו אהבה אינסופית, וגם כשאין לו תנאים לקבלת האדם, עלולים להיות היבטים שליליים שונים בהתנהגות שלו. אילוף נכון של הכלב הוא המפתח להתנהגות נכונה. לפניכם עשרה טיפים חשובים לאילוף.

  1. הקפידו לחנך כבר בתחילת הדרך

   כלב, כמו בן אדם, פשוט הרבה יותר לחנך בחודשים הראשונים שלו בבית. לכן, חשיבות מכרעת צריך לקבל עיתוי החינוך, שנדרש שיהיה מוקדם ככל האפשר, רצוי כאשר הוא עוד גור.

  2. תנו לכלב להכיר כלבים אחרים

   המגע של כלב עם כלבים אחרים חשוב מאד, בעיקר בחודשים הראשונים שלו. מרגע שניתן להוציא אותו לטיולים בחוץ, חשוב לחשוף אותו לכלבים ולבני אדם אחרים. כך הוא לא יפתח חרדות מהם, שעלולות ללוות אותו כל חייו.

  3. אל תכעסו עליו

   כל מאלף כלבים יסכים עם כך שהמפתח לאילוף ולחינוך נכון של הכלב הוא שיבוח שלו על התנהגות חיובית, ולא מתן עונשים על זו השלילית. לכן, הימנעו מצעקות, ועל אחת כמה וכמה ממכות: אלה עושים את האפקט ההפוך.

  4. למדו אותו לעשות צרכים

   בהמשך לסעיף הקודם, הדרך הנכונה לאלף כלב לעשות צרכים בחוץ היא לשבח אותו על כל פעם שהוא עושה זאת, או אפילו להעניק לו צ'ופר. כאשר הצרכים נעשים בתוך הבית, רצוי לנקות אותם בשקט, ולהוריד את הכלב מיד למטה.

  5. טון, לא מילים

   אין כלבים שמדברים עברית. לעומת זאת, את האינטונציה של הדיבור הם מבינים גם מבינים. לכן, חשוב להקפיד על טון הדיבור לכלב, כך שתהיה הלימה בינו לבין המסר שמעוניינים להעביר.

  6. חשפו אותו לגירויים

   כלב מאולף, במידה לא מבוטלת, הוא כלב שלא סובל מחרדות. על מנת להוציא מכלל אפשרות מצבים מהסוג הזה, הקפידו לחשוף את הכלב שלכם ללא מעט גירויים, מכל הסוגים, ובעיקר בחודשים הראשונים לחייו בבית.

  7. מלאו את קערת האוכל בזמנים מוגדרים

   כלב לא צריך להיות רעב. מצד שני, מומלץ למלא את קערת האוכל שלו רק מספר פעמים ביום (בהתאם לגיל ולסוג), ולא באופן בלתי מוגבל. מעבר לכך שהאוכל, במצב הזה, מתייבש, מילוי אינסופי של הצלחת מקטין את תחושת התלות של הכלב בבעליו.

  8. כלב צריך לאכול את המזון שלו

   קשה לעמוד מול מבטים של כלב המבקש לטעום מהאוכל שאנחנו אוכלים. ובכל זאת, זה מומלץ. באם אינכם רוצים שהוא יאכל לכם מהצלחת, נסו לא להביא לו אוכל שאינו שלו.

  9. תמיד אפשר לפנות למאלף

   כאשר אתם רואים שמלאכת האילוף לא מצליחה, או אפילו מראש, אין זו בושה לבקש עזרה מקצועית של מאלף מוסמך.

  10. תיהנו

   גידול כלב הוא חוויה עצומה. תנו לו את הצ'אנס להיות החבר הטוב ביותר שלכם.

  אם אתם מחפשים מאלף כלבים בתל אביב - התקשרו עכשיו: 058-7142000

  טיפים לאילוף כלבים

  מאמרים נוספים:

  לייעוץ חינם וללא התחייבות מלאו את פרטיכם:

  שם מלא* 
  אימייל* 
  טלפון* 
     אני מעוניין לקבל טיפים ומבצעים למייל  
      

  דוגווקר תל אביב